INTRALOGISTYKA - POCIĄGI LOGISTYCZNE
Najważniejszą częścią działalności firmy WAMECH stanowi projektowanie, kompleksowa produkcja i dostarczanie platform i wózków intralogistycznych. W zestawie z ciągnikiem przemysłowym tworzą pociąg logistyczny wykorzystywany w organizacji logistyki wewnętrznej. Stanowią one wysoce doceniane przez naszych klientów rozwiązanie wydajnego procesu transportu bliskiego, cechujące się mechaniczną niezawodnością, uniwersalnością i efektywnością.
Platformy Intralogistyczne systemu LINER
Wózki transportowe kompatybilne z systemem LINER
W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór rozwiązań i modeli platform na kołach oraz wózków stosowanych w transporcie pociągami Mizusumaki. W pełni mechaniczna konstrukcja cechuje się niewielkimi kosztami eksploatacji dzięki niskiej awaryjności, brakiem obowiązkowych przeglądów, łatwością serwisowania i wyższym bezpieczeństwem pracy.
Odpowiednio zaplanowany i wyposażony proces przemieszczania materiałów, półproduktów i wyrobów gotowych w zakładzie jest podstawą optymalnej wydajności produkcji. Do opracowania efektywnego systemu intralogistycznego w przedsiębiorstwach bardzo często wykorzystywane są pociągi logistyczne.
Do stworzenia efektywnego i wydajnego procesu intralogistycznego w zakładzie lub magazynie, najczęściej wybieranym standardem jest po raz pierwszy wprowadzona przez Toyotę filozofia Lean Manufacturing. Jest to system zarządzania którego ma na celu uzyskanie wysokich wyników finansowych i dostarczenie klientowi produktu o najwyższej jakości, przy równoczesnej eliminacji marnotrawstwa i niepotrzebnych operacji w procesie produkcji.
Koncepcja ta w stosunku do transportu wewnętrznego opiera się głównie na:
– eliminacji nadprodukcji i gromadzeniu zbędnych zapasów
– ograniczeniu zbędnego ruchu, postojów i pustych przebiegów
– zapewnieniu sprawnego przepływu materiałów
Platformy i wózki uczestniczą w przemieszczaniu materiałów w pociągach logistycznych dla potrzeb zakładów produkcyjnych oraz magazynów. Ich użycie pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa oraz znaczącą optymalizację trasy i minimalizację czasu dostaw. Puste przebiegi ograniczone są z pomocą techniki Milk Run, czyli inaczej pętli mleczarza.

