INTRALOGISTYKA - POCIĄGI LOGISTYCZNE

Najważniejszą częścią działalności firmy WAMECH stanowi projektowanie, kompleksowa produkcja i dostarczanie platform i wózków intralogistycznych. W zestawie z ciągnikiem przemysłowym tworzą pociąg logistyczny wykorzystywany w organizacji logistyki wewnętrznej. Stanowią one wysoce doceniane przez naszych klientów rozwiązanie wydajnego procesu transportu bliskiego, cechujące się mechaniczną niezawodnością, uniwersalnością i efektywnością.
W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór rozwiązań i modeli platform na kołach oraz wózków stosowanych w transporcie pociągami Mizusumaki. W pełni mechaniczna konstrukcja cechuje się niewielkimi kosztami eksploatacji dzięki niskiej awaryjności, brakiem obowiązkowych przeglądów, łatwością serwisowania i wyższym bezpieczeństwem pracy.
Odpowiednio zaplanowany i wyposażony proces przemieszczania materiałów, półproduktów i wyrobów gotowych w zakładzie jest podstawą optymalnej wydajności produkcji. Do opracowania efektywnego systemu intralogistycznego w przedsiębiorstwach bardzo często wykorzystywane są pociągi logistyczne.
Do stworzenia efektywnego i wydajnego procesu intralogistycznego w zakładzie lub magazynie, najczęściej wybieranym standardem jest po raz pierwszy wprowadzona przez Toyotę filozofia Lean Manufacturing. Jest to system zarządzania którego ma na celu uzyskanie wysokich wyników finansowych i dostarczenie klientowi produktu o najwyższej jakości, przy równoczesnej eliminacji marnotrawstwa i niepotrzebnych operacji w procesie produkcji.
Koncepcja ta w stosunku do transportu wewnętrznego opiera się głównie na:
– eliminacji nadprodukcji i gromadzeniu zbędnych zapasów
– ograniczeniu zbędnego ruchu, postojów i pustych przebiegów
– zapewnieniu sprawnego przepływu materiałów
Platformy i wózki uczestniczą w przemieszczaniu materiałów w pociągach logistycznych dla potrzeb zakładów produkcyjnych oraz magazynów. Ich użycie pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa oraz znaczącą optymalizację trasy i minimalizację czasu dostaw. Puste przebiegi ograniczone są z pomocą techniki Milk Run, czyli inaczej pętli mleczarza.
pociąg logistyczny z platformami LINER
pociąg logistyczny z platformami TAXI-LINER
Jakość wykonania produktów, a w szczególności proces spawania, jest w WAMECH elementem najwyższej uwagi. Ścisła kontrola wykonania projektów według dokumentacji, prawidłowości spoin oraz odbiorem finalnym znajduje się pod stałą obserwacją przez nasz dział kontroli jakości. Posiadamy w naszej firmie wdrożone i regularnie potwierdzane systemy zarządzania jakością: ISO 9001-2015, oraz ISO 3834:2.
Certyfikat ISO 9001:2015 WAMECH PL
NASZYMI KLIENTAMI SĄ M. IN.:

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu mechanicznych rozwiązań intralogistycznych.

Projektujemy i produkujemy niezawodne i uniwersalne platformy i wózki intralogistyczne dopasowane do najbardziej wyspecjalizowanych procesów transportu wewnętrznego.